I.subregionální závod OK1KFH
JN69VN [788 m.n.m.]
6.-7. březen 2010


Složení: Pavel-OK1MCS, Pepa-OK1HAB, Pepa-OK1JFH, Petr-OK1LX, Jarda-OK1WAV, Karel-OK1FKL
Pásma: 144 MHz
ANT: 144 MHz - M2 17 el. + 4x PA0MS 10 el. (celkem 57.el.)
PWR: 144 MHz - 700 W
TRX: FT-847

Zimní závod se vším všudy! Vzhledem k očekávaným přídělům sněhu jsme se rozhodli v omezené sestavě vyrazit již v PÁ kolem poledne a osobně si myslím, že jsme udělali velice dobře. V Brdech Lesní cesta na kopec byla v dolní polovině pokryta téměř celá souvislou vrstvou ledu, v té horní na nás čekala ujetá (asi 10cm) vrstva zmrzlého sněhu "po protažení".
Vzhledem k tomu, že celková sněhová pokrývka se zde pohybovala od 15 do 30cm, nezbývalo, než nanosit všechny věci cca 300m do celkem slušného svahu s převýšením kolem 40m. Každý z nás šel tuto trasu "jen" v PÁ 7-8x. Sníh byl naštěstí zmrzlý, takže chůze v něm nedělala až tak velké potíže. Problémy se však ukázaly posléze v jakékoliv manipulaci s ním. Při stavění stožárů muselo dojít i na krumpáč a rýč.
Ve druhé polovině noci z PÁ na SO začal padat sníh a do 7.30 h ranní (do našeho probuzení) připadlo cca 8cm nového, prachového sněhu. Během krátké snídaně jsem zvedl svůj téměř vybitý telefon a zavolal Pavlovi OK1MCS jak to u nás vypadá a jestli se na kategorii SO nechce vykašlat. Naplánovaný měl Šibeniční vrch na JZ plzeňského kraje, kde se daly očekávat asi nejvydatnější srážky a v kombinaci s větrem ve večerních hodinách to opravdu moc růžově nevypadalo. Osobně jsem mu tedy znovu nabídl možnost odjet si závod v MO u OK1KFH. Po krátkém zvážení akt.situace pohledem z okna nakonec souhlasil. Naše řady se rozrostly tedy o dalšího, velmi zkušeného OP.
V 9h za námi na kopec dorazil téměř celý zbytek našeho contest teamu a po krátkém uvítání jsme se dali všichni do sestavování jednotlivých anténních systémů (dva pevné a jeden otočný směr) a vlastního HAMSHACKU. Po 5,5h usilovné práce jsme zhruba ve 14:45h měli vše připravené a mohli navázat OK1KFH contest team první zkušební QSO. V tu dobu za námi na kopec dorazil ještě Pavel OK1MCS spolu s Honzou, budoucí radioamatér, kterého letos čekají operátorské zkoušky. Pevně doufám, že se mu na VKV a hlavně u "nás" zalíbí. Doufám, že zas Honzo za námi přijedeš!
Začátek závodu jsem zahájil tedy spolu s Honzou a hned po prvních několika výzvách CQ bylo patrné, že podmínky šíření nebudou žádná velká sláva.
Ve večerních hodinách začal navíc zesilovat vítr a naše proběhaná pěšinka k našim autům se začala celkem rychle zafoukávat.
Vítr během noci postupně ustal a obloha se začala postupně protrhávat. Vlivem toho se i ranní teplota u nás propadla až na -13 st.C.
V NE ráno za azurově skoro jasné oblohy se za námi na kopec přijeli podívat Radek OK5RS spolu s Petrem a z nedaleké vesničky další náš "spojenec", Vráťa. Na kopci nás v jednu chvíli bylo opravdu tolik, že kapacita našeho nonstop "stánku" umožňovala pouze pultové pozice tzv."na stojáka" ;-)
Antény vlivem větrného počasí v první polovině noci doznaly tvorby námrazy, takže mírně zdvihlé PSW nás přinutilo omezit výstupní výkon. Bohužel i poslech vlivem námrazy byl značně omezený, takže neustálé dotazování a opakování každého QSO nás notně zdržovalo. Ale to už k závodění patří, nadruhou stranu závod bez extrémního WX si už snad ani nedokáži představit ;-)
Na závěr bych rád vyzdvihl kuchařské umění Petra OK1LX, který pro celý náš contest TEAM navařil výbornou polévku a znamenité fazole na způsob čili. Petře díky!

Pepa-OK1JFH.Fotografie Deníky Report


Zpět na domácí stránku OK1KFH

Grafický návrh, úprava a obsah všech stránek, není-li uvedeno jinak, copyright (c) 2001 Josef Cink Všechna práva vyhrazena.