III.subregionální závod OK1KFH
Tok - JN69WR [865 m.n.m.]
5.-6. červenec 2008


Složení: Karel-OK1FKL, Pepa-OK1HAB, Pepa-OK1JFH a Petr-OK1LX
Pásma: 144 MHz - 432 MHz
ANT: 144 MHz - 2x10.el.YAGI / 432 MHz - M2 38el.
PWR: 144 MHz - 500 W / 432 MHz - 300 W
TRX: FT-847 - FT-736R

Bohužel z časových důvodů jsme jaksi nestihli zkompletovat anténní systém 4 x 10 el. pro 2m, který máme v rozpracování, takže závod pro nás nedoznal žádných výrazných změn. V týdnu před závodem jsme se dozvěděli, že Radek OK5RS (naše MW duše) zůstává služebně v zahraničí a tudíž tím u nás vypadlo i pásmo 23cm. :-(
V SO ráno vyrážíme na náš kopec a já jaksi zjišťuji, že mě z auta zjevně někdo ukradl oil. Po dolití následuje hledání OK1 KFH team místa úniku. Vizuelně se nikde nic neprojevilo, takže jsem to risknul a pokračoval dále. (po závodě jsem zjistil, že je prasklé zřejmě těsnění pod olejovým filtrem), naštěstí zatím olej jen „mokvá“).
Na kopec dorážíme nakonec vpořádku a za velmi pěkného počasí (ani horko, ani zima) následuje stavba a budování našich závodních pracovišť, což se úspěšně zvládnout do 15h. (Na 70cm 38el. M2 (pěkná hračka :-), na 2m tradiční 2x10el.YAGI). Ještě „gáblík“ předzávodní kávička a hurá do závodu. Jenže úderem 16 h následuje na 2m pásmu sprcha neskutečného „bordelu“. Po prvním a druhém subregionálu, kdy bylo na pásmu doslova do písmene čisťoučko, byl tohle opravdu MAZEC . Největší hříšníci byli teď jednoznačně na severu v JO60RN a západě v JN69N_ a to po celý závod.
Zpět k našemu závodu. Do 20h večerní se na 2m střídám spolu s Bobem OK1HAB, spojení, spíše ty blízká, přibývají. Jenže asi ve 20.30 zaslechneme VN plesknutí a veškerá elektronika zhasíná. Po krátkých laboracích zjišťujeme, že je problém někde ve zdroji VN. S Bobem tedy vyrážíme do 80km vzdálené Plzně. Závada se ukazuje být v usměrňovacích diodách a tak s největší opatrností demontuji desku zdroje vysokého napětí a vyměňujii vadné za nové. Následuje úspěšný test a tak hurá za klukama na kopec. Asi ve 2h v noci je PA na svém místě a my se můžeme opět pustit do závodění. Bohužel nám uteklo z denní (tedy té lukrativnější) části závodu téměř 6h a odhadem 120-150 spojení....ale to už je život. 2m jsme tedy tak nějak doklepali a utšovali se, že opravený PA můžeme alespoň otestovat v provozu a že na příští závod tak můžeme být o něco klidnější...
Na 70cm Karel OK1FKL spolu s Petrem-OK1LX tuto naší ztrátu kompenzovali. Karlovo nová anténa se osvědčila a klukům se podařilo překonat náš klubový rekord. Více v reportech.

Pepa-OK1JFH.Fotografie Deníky Report


Zpět na domácí stránku OK1KFH

Grafický návrh, úprava a obsah všech stránek, není-li uvedeno jinak, copyright (c) 2001 Josef Cink Všechna práva vyhrazena.