III.subregionální závod OK1KFH
JN69WR [865 m.n.m.]
4.-5. červenec 2009


Složení: Pavel-OK1MCS, Pepa-OK1HAB, Pepa-OK1JFH
Pásma: 144 MHz
ANT: 144 MHz - M2 17 el. + PA0MS 10 el.
PWR: 144 MHz - 600 W
TRX: FT-847

Ve ST 1.7. v podvečer jsme ve složení OK1JFH a OK1HAB vyrazili na průzkum naší kóty s cílem poopravit případné problémové úseky. Jak jsme pak na místě zjistili, cesta nebyla vůbec zbytečná. Na místě jsme museli zaházet dvě poměrně hluboké jámy, abychom mohli v SO s celou naší kolonou bezproblémů projet. Účast na samotný závod byla nakonec, ale velice nízká. Na kopci jsme se v SO OK1KFH teamsešli pouze ve složení pro pásmo 144 MHz, tedy: OK1JFH, OK1HAB a OK1MCS, který se rozhodl nakonec nejet SO a podpořit naše řady. Ráno jsme vyjeli poměrně brzy, abychom stihli vše postavit ještě za "sucha" a měli čas na předzávodní odpočinek, gáblík, dobrou kávu a psychickou přípravu.
Závod vykopával Bob OK1HAB, já (OK1JFH) přebral večerní směnu a Pavel OK1MCS si dobovolně vzal "noční". Bouřky se nám po celý závod naštěstí většinou vyhýbaly, nicméně asi v 18:15h jsem z meteorologického 5min. radaru vysledoval tvořící se "jádro" asi 10km SZ od nás, jehož okraj měl podle vektorování nás spíše minout než zasáhnout, nicméně z preventivních důvodů jsem kolem 18.30h zavelel: "odstavit". Takže jsme vše povypínali, porozpojovali a uchýlili se do aut.
radar ČHMÚ Základna Cumulonibu se za pár okamžiků skutečně nad námi objevila a bylo jen na ní, zdali nám poblíž zajiskří. Naštěstí se její nejbližší elektrické projevy odbývaly asi 2-3 km jižně od nás. I tak jsme (než se vše opět podařilo najet), ztratili dobrou 1h závodění. Jistota je, ale jistota.
Do další odstávky jsme se dostali v noci asi vě 23.30h, kdy přestal poslouchat rotátor s M2 a já spolu s Bobem OK1HAB jsme ho ve světle "svíčky" začali opravovat. Pavel OK1MCS sice seděl u rádia, ale 2h absence rotátoru byla zcela jistě nemalým handicapem.
Druhá polovina závodu byla již výrazně klidnější. Podmínky šíření byly první den vcelku průměrné, druhý den se otevřel kanálek do YU a YO. Byla to paráda sedět v pileupu a vybírat si stanice pouze podle čísel nebo písmen. Potěšilo i spojení do RW, UR a mnoho dalších celkem pěkných QSO. Výsledek je i přes veškeré problémy pro nás velice pěkný a už se těšíme na nadcházející VHF contest, který "snad" už bude daleko klidnější.

Pepa-OK1JFH.Fotografie Deníky Report


Zpět na domácí stránku OK1KFH

Grafický návrh, úprava a obsah všech stránek, není-li uvedeno jinak, copyright (c) 2001 Josef Cink Všechna práva vyhrazena.