III.subregionální závod OK1KFH
JN69VN [788 m.n.m.]
3.-4. červenec 2010


Složení: Pepa-OK1HAB, Pepa-OK1JFH, Petr-OK1LX, Jarda-OK1WAV, Karel-OK1FKL a Honza
Pásma: 144 MHz a 432 MHz
ANT: 144 MHz - M2 17 el. + 3x PA0MS 10 el. (celkem 47.el.)
PWR: 144 MHz - 750 W
TRX: FT-847

Na závod jsme se všichni těšili. Vzhledem k mojí přípravě na státnice jsme vynechali 2.subregionál a tak natěšení na notné závodní odreagování bylo zejména z mojí strany značné ;-)
Následující povídání se týká 2m pásma.
HonzaVzhledem k nedostatku času jsme žádné novinky tentokráte neřešili. Nadruhou stranu se mi však podařilo alespoň vyřešit závadu ve vysílací cestě a tak doufám, že jsme našemu okolí opět o něco vylepšili příjmové podmínky. Za případné problémy z minula se ještě jednou omlouváme.

Stěžejní pásmo u nás bylo opět 144 MHz, kde jsme soustředili veškeré naše síly a energie. Oproti tomu 432 MHz jsme letos pojali s QRP výkonem jen okrajově a aktivitu na 1296 MHz jsme splnili už o MW (viď Radku ;-))
Polní den jsme letos pojali současně i jako takovou menší společenskou akci. Kromě závodníků ve složení: Pepa OK1JFH, Pepa OK1HAB, Karel OK1FKL, Petr OK1LX, Jarda OK1WAV a našeho nového contestmana Honzy se za námi na kopec ještě přijeli podívat: Ludva OK1XLP, Radek OK5RS, Vašek OK1CKV, Jirka a nesmím opomenout ani na mého povětrnostního vedoucího Ivoše se svojí YL a malým "zkoumavým" Jarouškem.
Poněkud nás opět potrápilo počasí (tentokráte však trochu jinak). Po celý závod panovalo tzv. počasí pro ženské, tzn. nadměrně horké a upolovací, které YL a XYL většinou zbožňují. Nám to však na kopci spíše ubíralo na přívětivé atmosféře a hlavně ničilo naše těla. Hned při sobotním stavění anténních systémů se někteří z nás (včetně mě) nepěkně opekli.
Technika se nám podařila po menších problémech s VéeFkou", rozchodit již nezvykle kolem sobotního oběda, takže většinu času až do samotného začátku závodu jsme se mohli poskovávat před útokem bestiálních slunečních paprsků. Extrémní horko bylo, ale i ve stínu, ovšem to správné peklo nás čekalo až při pobytu v maringotce. V rozpálené boudě v 38st.C "vykopávám" v pásmu 2m spolu s Honzou. Spojení přibývají zpočátku pomalu, nicméně během první půlhodinky přichází v burácivé síle F1CXW. Na pásmu je jinak klid a pohoda.
Tímto bych rád také pochválil nedaleké kluky z OK2M, o kterých jsme krom přímého natočení antén navzájem po celý závod skoro nevěděli. Na pásmu až na jednu OK stanici v kategorii MO na Z/SZ, která byla na pásmu rozeseta při vysílání hned několikrát a největší zle produkovala pak během CW, bylo překvapivé až neuvěřitelné čisto.
Nejdelší QSO si tentokráte připsal Honza, kterému v nočních hodinách přišel SM6/DG8NEL ze vzdálenosti 867 km. Pěkné Honzo! Naslyšenou během QRP contestu se těší

Pepa-OK1JFH.Fotografie Deníky Report


Zpět na domácí stránku OK1KFH

Grafický návrh, úprava a obsah všech stránek, není-li uvedeno jinak, copyright (c) 2001 Josef Cink Všechna práva vyhrazena.