IARU Region 1. UHF contest OK1KFH
JN69JW [739 m.n.m.]
3.-4. říjen 2009


Složení: OK1LX, Karel-OK1FKL, Jarda-OK1WAV, Pavel-OK1MCS (přijel na oběd) a Radek-OK5RS
Pásma: 1296 MHz
ANT: 44el.YAGI
PWR: 120 W
TRX: FT-736

Na UHF contest z hlediska přípravy nic nového nepřipravujíce (pouze jsme nechali doma odpočívat dvoumetrovou sekci ... OK1JFH & OK1HAB, které zřejmě docházejí koncem sezóny síly a raději se snad věnují přípravě na A1 contest) jsme změnili soutěžní stanoviště na Pavlem OK1MCS zapůjčený Boněnovský vrch - JN69JW.
Hned před začátkem závodu jsme se poprali s problémy s chlazením vozu OK1FKL (přes svůj věk, tak skoro spolehlivém při loňské cestě do TK), tak s problémem pohmoždění mojí horní končetiny (stále platí fyzikální zákony ohledně páky !!! - tj. padající stožár jedenáct metrů dlouhý nelze zastavit na páce v poměru 1:10 s nasazením veškerých sil a váhy byť robustního jednotlivce).
Spojení v závodě od začátku přibývala pomalu a snad i díky panujícím nedobrým podmínkám jsme se v noci přesunuli do buď připravených šapitó nebo jako já, ulehli do větrem houpajících vozidel. Ráno potěšili S50C a 9A1Z, kteří přišli na SSB výzvu a půlhodinové CW spojení s HA8V, které bylo nakonec i konečným ODXem 675 km. Vzhledem k panujícím povětrnostním podmínkám a z obavy možných problémům s návratem jsme zakončili závod výsledkem 81 spojení a cca 18700 bodů již kolem 12 hodin UTC, kdy byl již také beze zbytku zkonzumován lahodící guláš via OK1LX.

Radek OK5RS



Fotografie Deníky Report


Zpět na domácí stránku OK1KFH

Grafický návrh, úprava a obsah všech stránek, není-li uvedeno jinak, copyright (c) 2001 Josef Cink Všechna práva vyhrazena.