IARU Region 1. UHF contest OK1KFH
Boňenovský vrch - JN69JW [732 m.n.m.]
6.-7. říjen 2007


Složení: Karel-OK1FKL, Radek-OK5RS, Pepa-OK1JFH a Pavel- OK1MCS
Pásma: 432 a 1296 MHz
ANT: 432 MHz - 2x23el.DL6WU ZACH, 1296 MHz - 44el.YAGI
PWR: 432 MHz - 300 W, 1296 MHz - 10 W
TRX: IC-745H + FT-736R

Tento závod jsme tentokráte pojali spíše jako společenskou akci než opravdové závodění a byli jsme nakonec velice rádi, že značka OK1KFH byla vlastně díky Karlovi OK1FKL a Radkovi OK5RS na pásmu slyšet. Pár týdnů před soustava DL6WU antén na 70cmzávodem se začala spousta věcí nepříjemně zamotávat a ze hry pro tento závod postupně vypadávali: Pepa OK1HAB, moje maličkost (OK1JFH) a Pavel OK1MCS. Připravit a postavit dvě samostatná pracoviště na 70 a 23 cm zbylo tudíž na Karla a Radka.
Na 70cm byla použita soustavu dvou 23.element. antén DL6WU od Fy ZACH a na 23cm Radkova nová a neohratá 44.el.YAGI.
Veškerou přípravu kluci "ve dvou" i přes drobné nástrahy 70cm soustavy antén dokonale zvládli a start do sobotní etapy začal tedy v jejich SO podání :-)
Přiznám se, že jsem nakonec podlehl a v SO kolem půl deváté večer jsem vyrazil z Ústí nad Labem, kde jsem byl pracovně. U benzinky proběhl tedy velice rychlý nákup základních potravin (pivo, cigarety, asi bageta a pár sušenek) a za svižného tempa jsem pádil směr Boněnov (tachovsko), což se jak jinak za tmy nemohlo obejít bez komplikací. Asi 80 km před cílem mě začala poblikávat kontrolka dobíjení, což navozovalo trochu pochybností. Říkal jsem si, ale že dokud ta červená potvora nesvítí trvale, je to stále ještě dobré! :-) Po krátké době však dobíjení probíhalo až nad 2500 otáč. (napadlo mi elektr.relé, zřejmě švihlá určitá část vinutí a nebo některá z diod na alternátoru). Ve tmě se toho příliš opravovat nedá, takže zbylé km před 70cm chuchyně..Boněnovem, kde se díky serpentinám za normálních okolností příliš rychle jet nedá, si moje škodověnka začala vychutnávat jízdu - "dveřmi napřed". Chvílemi jsem snad i postrádal sekvenční "pádlové" řazení pod volantem. Myslím, že ale i přesto by takový Sebastian Loeb v jistých pasážích zcela jistě o pár desetin vteřiny zaostával:-)
Dramaticky svižná jízda nakonec dopadla dobře a já se bez větších elektrických potíží ocitl kolem 23h na kopci...ufff :-)
Radek v tu dobu měl na 23cm 35 QSO a Karel asi 110 QSO. Na 70cm to nějak nešlo (alespoň podle ostatních stanic se srovnat.vybavením) a Karel již od samého začátku tušil nějaké problémy.
Po uvítacím ceremoniálu jsme tedy rozdělali oheň a tak nějak prokecali celou noční část závodu a znovu závodit jsme začali až po 8h pauze v neděli, kolem půl osmé ráno.
Na kopec během dopoledne dorazil nakonec i Pavel OK1MCS, který pak trávil na 70cm poslední finální hodiny a zasloužil se o vylepšení našeho konečného scóre.
O podmínkách šíření se zde zmiňovat nebudu, poněvadž krátce po závodu Karel OK1FKL objevil dva velice závažné nedostatky (průsery) v soustavě antén na 70cm. A sice připojení dipólu u každe z DL6WU bylo jinak, výrobce to zřejmě střídá podle nálady nebo počasí. S tím jsme pochopitelně nepočítali, takže na stožáru byly obě antény krásně v protifázi. Upadlý konec transformační smyčky bylo další nepříjemné zjištění. Škoda, kdo ví jak by výsledek vypadal, kdyby bylo vše vpořádku?!!!!

Pepa-OK1JFH.Fotografie Deníky Report Mapa spojení 432MHz Mapa spojení 1296MHz
Zpět na domácí stránku OK1KFH

Grafický návrh, úprava a obsah všech stránek, není-li uvedeno jinak, copyright (c) 2001 Josef Cink Všechna práva vyhrazena.