IARU Region 1.VHF contest OK1KFH
Tok - JN69WR [865 m.n.m.]
6.-7. září 2008


Složení: Pepa-OK1HAB, Pepa-OK1JFH
Pásma: 144 MHz
ANT: 144 MHz - M2 long YAGI 17 el.
PWR: 144 MHz - 600 W
TRX: FT-847

Z časových důvodů byl tento závod v ohrožení. Osobně jsem se vrátil ze služební cesty až v noci z PÁ na SO, a jelikož na závod nebylo nic nachystáno, musel jsem v SO vstávat již po 5h ranní (tedy asi jen necelé 4h spánku) a začít s přípravou a nanášení veškerého toho technického harampádí do auta.
na kopci..Vše se naštěstí i přesto podařilo zvládnout a na nic nazapomenout, což mě samotného překvapilo :-). Krátce po 8h opouštím Plzeň a v 8.30 se setkávám s Pepou OK1HAB ve Spáleném Poříčí, kde zvládáme ještě výměnu oleje v elektrocentrále. Cestou nás čeká ještě vyzvednout naší NEW ANT, kterou jsme pořídili na tento závod a se zastávkou na menší nákup se ocitáme na vrcholku podle plánu, krátce po 12h. Cesta navrchol je čím dál tím horší, takže poslední asi 10km úsek jsme jeli na 1stupeň skoro 1h.
Budování našeho pracoviště nám jde celkem od ruky, takže hodinku před začátkem závodu máme hotovo a tak zbývá čas i na pozdní svačinkový oběd a odpolední kávičku.
Úderem 16h startujeme. 1h máme na kontě rovných 60 QSO a 10tis. bodů. V dalších hodinách počet QSO o něco snižuje, ale bodově průměr na 1h se stále zvyšuje, celkem pěkně rozjetý závod bohužel zpomaluje po 19h závada na anténním rotátoru. Do 21h to se zatnutými zuby snášíme, ale po 20h se je situace již tak neúnosná a v 21h začínáme s rozebíráním ovládací skříňky. Po 1h měření a přestavení dorazových mezí se zdá být problém vyřešen, leč bohužel po další 1/2h se závada opět ozývá a v 23.30 začíná servisní kolotoč nanovo. Podezření padá na vypálené ovládací tlačítko, které operativně vyměňuji, leč bohužel na poslušnost rotátoru to nemá žádný vliv a po opakovaných testech se lokace závady přesunuje do vlastní mechanické, motorové části anténního rotátoru. S tím si již v polních podmínkách jen těžce poradíme. Pokusy opět ztrácíme hodinu čistého času. Smířeni s tím, že budeme muset mít anténu vždy natočenou jen nějakým fixním směrem pokračujeme v našem závodním trápení až do samotného konce. Škoda, vypadalo to, že by se nechalo přiblížit k hranici 700 QSO, v závodě panoval tentokráte mimořádný klid a problémové stanice, vypouštěly SIG v rozumných mezích, takže se nechalo celkem dobře pohybovat po celém pásmu. Celkem jsme nakonec dosáhli na 541 QSO a 170 329 bodů, což je i přes veškeré problémy jeden z našich nejlepších výsledků.

Pepa-OK1JFH.Fotografie Deníky Report


Zpět na domácí stránku OK1KFH

Grafický návrh, úprava a obsah všech stránek, není-li uvedeno jinak, copyright (c) 2001 Josef Cink Všechna práva vyhrazena.