III.subregionální závod OK1JFH
Tok - JN69WR [865 m.n.m.]
2.-3. července 2005

....poprvé v kategorii SO (jeden operátor) pásma 144 MHz....

Takovýto 24 h závod jsem absolvoval vlastně vůbec poprvé v kategorii SO - jeden operátor. Rozhodnutí padlo již o 2.subregionálu, kdy si Bob-OK1HAB tak trochu posteskl, že pravděpodobně letošní Polní den se pro něj bude cestu vojenským prostorem doprovázelo velmi nevlídné WXodehrávat bohužel ve znamení jiné společenské akce - dovolené.
Od té chvíle bylo rozhodnuto! Na závod jsem se těšil o to více, že si to budu moci na 144 MHz konečně rozdat s místními contestmany (s OK1FKL, OK1MCS, OK1PGS a OK1ZDA), kteří v SO jezdí již nějakou sezónu a většinou obsazují přední příčky. Byla to pro mě veliká výzva prohnat jim konečně hlasivky :-) V pátek, den před závodem jsem si projistotu vzal dovolenou, aby se mi podařilo veškeré to haraburdí odzkoušet a připravit. Velice rád bych tímto poděkoval Pavlovi OK1AXX, který mě ještě v PÁ ofiltroval vstup zařízení a sám sebe okradl téměř o půl dne svých příprav! Na Tok jsem vyrážel v SO kolem 10 h dopoledne. Počasí ve Spáleném Poříčí nebylo až tak nepřející, zato od vjezdu do vojenského prostoru Brdy mě provázely velmi intenzivní a velmi vydatné přeháňky. Po cestě se valilo množství vody a i když stěrače jely naplno, Pohled do mojí připravené kuchyněnechalo se jet tak 30 km rychlostí. S obavami jsem zvedl telefon a volal k nám do práce (regionální předpovědní pracoviště - Plzeň). Sloužící kolega Honza Sulan se do telefonu nad moji obavou pousmál a prohlásil, že jsem starý blázen, že zas jedu takhle na dva dny blbnout, ale než-li dojedu na vrchol, bude situace OK. A opravdu, nahoře na Toku se asi po 15 min čekání nade mnou WX slitovalo a já se mohl konečně dát do výstavby 2m pracoviště. Asi 10 min po 15 h jsem byl s přípravou u konce a tak jsem naladil naši 144.200, kde již úpěnlivě vyvolával Pavel OK1MCS. Po chvilce se zde pak objevili všichni výše jmenovaní contest-Plzeňáci. Jen v krátkosti jsme otestovali RIGy, takže jsem si pak ještě stihl vyndat dlabanec z mojí napěchované taštičky "žrádelničky", uvařit kávičku, otevřít naše "plzeňské" a mohlo se začít... Bohužel hned od samotného začátku mě provázely problémy s modulací. Stanice si občas stěžovaly na vazbení a prý jen velice ztěžka mi je rozumět :-( Pokusil jsem se operativně vyřešit 1nF blokovacím C zapojeným přímo do konektoru náhlavní soupravy. Kýžený efekt to bohužel nepřineslo. Takže náhlavní souprava po několika málo okamžicích prolétla okénkem ven a já se ji venku ještě pokusil několikráte rychlými pohyby nohou umrtvit, aby mě nelákalo ji zas někdy v budoucnu použít. Nevěřili byste, Druhý den ránojakou ty "ARMY" TESLácká sluchátka mají životnost!!! Po dokonané pomstě jsem se vrátil uklidněn nazpět a vybalil orig. ruční MIC - rázem bylo vše v naprostém pořádku. Štvalo mě jen, že jsem naprosto zbytečně ztratil drahocený čas.
Až do noční 1 h (SELČ) stanice v LOGu pěkně přibývaly. Mezi 2-3 h jsem se pokoušel oživit CW, což se mi nějak nepodařilo a já zas přišel o drahocenou 1/2 h. V této hodince jsem udělal jen 3 QSO, zato však mezi nimi byl alespoň jeden OZ, který u mne hrál S9! Od této doby jsem se vykašlal na veškeré experimenty a věnoval se robotě. I k ránu bylo kupodivu stále co dělat, takže z ranní spací krize jsem měl celkem zbytečné obavy. Dopoledne pásmo pěkně ožilo - začaly chodit pěkné DXy, jeden z nich mohl být i G4LOH? O toto spojení jsem však přišel bohužel vlastním přičiněním (nechal jsem si totiž amatérsky nejdříve několikrát opakovat RPT a NR, na LOC pak už bohužel nedošlo...:-( No nic, ale za to jsem si chvíle vylepšil při dvou QSO do UR. Nejkrásnější pak pro mne byla asi předposlední hodinka, kdy jsem udělal asi za 1/2 h 10 x YU. Již od ranních hodin jsem tušil, že by se mi mohlo podařit zdolat magickou hranici 500set QSO. Až do 15h to vypadalo celkem bezproblémů, poslední hodinka mi pak ale dala co proto. V ní jsem totiž udělal jen asi 8 spojení, což zlomilo tuto hranici jen "o fous". Ale zlomilo :-)! Celkem 505 QSO, 136 206 bodů, což na můj první závod snad není až tak špatný výsledek a kluky jsem s ním jak se patří prohnal! :-) Ze závodu jsem se pak vrátil domů až v PO, v NE jsem sice vše zabalil, ale nebyl jsem schopen již rozumně fungovat, takže jsem projistotu přejel do naší klubové maringotky v JN69VN a přečkal zde noc. Vybalování až druhý den bylo o mnoho pohodovější. NSL v nadcházejícím kole VKVPA!

Pepa-OK1JFH.Fotografie Report Deník Meteorologická situace

Celkové hodnocení:

Kam to chodilo na 144 MHz

Pásmo: 144 MHz
Kategorie: single
----------------------
Počet QSO: 505
Součet bodů: 136 695
ODX: YT0A v KN04UC na 862 km
Země: 229xOK, 126xDL, 38xSP, 37xOM, 20xYU, 14xHG, 12x9A, 10xS5, 7xOE, 4xHB, 2xOZ, 2xSM, 2xT9, 2xUR


Zpět na domácí stránku OK1KFH

Grafický návrh, úprava a obsah všech stránek, není-li uvedeno jinak, copyright © 1998 Josef Cink. Všechna práva vyhrazena.