MW + Memoriál O.Oravce OM3AU
Čerchov - JN69JJ [1042 m.n.m.]
2.-3. červen 2007

....víkend strávený na Čerchově v super kolektivu s OK1DC, OK1DQT a OK1GU....

Přiblížil se první červnový víkend a s ním i 24h MW mikrovlnný závod a současně probíhající Memoriál O.Oravce OM3AU. Jelikož jsem se v minulých letech aktivně a celkem úspěšně účastnil závodu O.Oravce OM3AU (vloni s naším RK OK1KFH jsme skončili v MO na velmi pěkném 3.místě a v roce 2005 jsem v kat. 144 MHz SO obsadil 2.místo), chtěl jsem být tedy i letos na pásmu tak trošku aktivní a spíše jen porozdat pár bodů a přenechat "bedničku" zas dalším adeptům.
Moje maličkost OK1JFH na 2mBohužel naše klubové zázemí v JN69VN není po lednovém (i pro nás ničivém) orkánu Kyrill stále ještě dokončené a na náš Tok do JN69WR se mi samotnému příliš nechtělo. Nabídka Pavla OK1GU (OL5G) na mikrovlnný závod z Čerchova 1042 m ASL byla samo sebou tou nejlákavější :-)
Kluci chtěli odjet mikrovlnný závod v pásmu 1,2 GHz pod OL5G a na vyplnění volného času pro toho kdo zrovna nesedí na “dvanáctistovce” by byla možnost relaxace na 144 MHz.
V SO 2.6. jsme se na Čerchově nakonec sjeli ve složení: Dušana OK1DC, Pavla OK1GU, Jirky OK1DQT a mojí maličkosti OK1JFH.
Po vybudování "23cm" pracoviště, které bylo situováno v dodávkovém autě jsme začali přesouvat zbylé věci do budovy, kde Jirka již vybaloval svoje rádio na 2m. Od kastelána tamní rozhledny, kterou má ve správě KČT jsme se dozvěděli, že minulý víkend, který byl bouřkově velmi aktivní, došlo k úderu blesku do 17el.M2, kterou jsme chtěli na 2m v Memoriálu O.Oravce použít. Netrvalo dlouho a Jirka DQT také sám ohlásil i velmi špatné PSW.
Na antén.stožáru jsme pak objevili uhelnatý povlak po "výboji" a tak nás napadlo, že je buď problém na dipólu nebo v koaxiálním kabelu.. Po výměně koaxiálního kabelu se však situace příliš nezlepšila a tak hledání pokračovalo. Nakonec se závadu podařilo odhalit v bezprostřední vzdálenosti rádia na koaxiální propojce.
Do závodu zbývá asi 15min okno, takže po rychlém kofeinovém opojení se Pavel s Jirkou stěhují k technice na 1,2 GHz a já si nasazuji sluchátka z 2m pásma.
Netrvá dlouho a v slušné síle přichází angličan G0KPW (855 km) a po dvou hodinkách „sranda rozdávací“ aktivity ukazuje display počítače téměř 20 000b.
Něco málo po 22h vypínáme rádia a nad rezavým mokem plkáme až do pozdějších nočních hodin a k rádiím po menším pár hodinovém odpočinku usedáme opět až po 7h ranní.
Druhý den na 144 MHz přichází na výzvu ještě Jirka M0ITY, který ve sluchátkách doslova burácí.
Počasí po oba dva dny bylo celkem „ucházející“. Vidět toho z vrchu sice mnoho nebylo, velmi často jsme se nacházeli v základnách kupovité oblačnosti a přeháňkách. Občas tedy vlhčí podnebí s denními teplotami okolo 13 st.C bylo celkem příjemným průvodcem v našem počínání si.
Dušane, díky za trpělivost a možnost využití contestového QTH OL8R.
Povídání z pohledu Pavla OK1GU naleznete tady. Díky kluci z OL5G za příjemně strávený víkend!

Pepa-OK1JFH.fotografie report deník mapa spojení

Celkové hodnocení:

Pásmo: 144 MHz
Kategorie: single
----------------------
Počet QSO: 165
Součet bodů: 57 482
ODX: G0KPW v JO02RF na 855 km
Země: 68xDL, 31xOK, 12xPA, 11xON, 11xS5, 8xOM, 7xHG, 4xF, 4xI, 3xYU, 2x9A, 2xG, 2xOE


Zpět na domácí stránku OK1KFH

Grafický návrh, úprava a obsah všech stránek, není-li uvedeno jinak, copyright © 1998 Josef Cink. Všechna práva vyhrazena.