VHF contest OK1JFH
Třemšín - JN69VN
3.-4. září 2011

....po dlouhé době opět v kategorii SINGLE....

Po delší době jsem si zkusil opět kategorii SINGLE. Techniku jsem odzkoušel před čtrnácti dny ve VKV provozním aktivu, jehož ročního seriálu se po delší odstávce letos opět pravidelně účastním. Oproti tomuto velkému závodu, který považuji za jeden z nejhorších co do rušení, je tento nedělní tříhodinový aktiv hotový balzám na uši.
hamshack Den před závodem jsem začal v odpoledních hodinách se stavbou anténních systémů. Konkrétně 4x5 el.DKZZB, 1x17 el.M2 a stařičká příposlechová 1x10 el.PA0MS (tzv. republikové ucho na FT-817 :-) Ve večerních hodinách jsem byl se stavbou hotov a jelikož mi stavba ANT samotnému dala celkem zabrat, zanechal jsem sestavení vlastního HAMSHACKU až na SO dopoledne. Jedním z důvodů bylo i předsevzetí, že ulehnu brzo, abych měl k dobru nějakou tu spánkovou hodinku navíc. Bohužel to se mi nějak nezdařilo. Ne a ne usnout a tak jsem ještě do pozdních nočních hodin povídal s kamarády na OK0BR.
Sobotní slunečný den mě probudil již časně ráno a tak jsem se pustil hned do propojování a do 13h kdy byla ohlášená návštěva jsem si tak stihnul ještě alespoň na chvilku zdřímnout. Ve 13h dorazil na návštěvu Pepa OK1CMJ s dcerkou antény a posléze se za mnou přijeli též podívat Petr OK1IPU, Ludva OK1XLP a Vláďa OK1UTG. Před začátkem závodu tedy celkem příjemné odreagování! ;-) Již hodinu před začátkem závodu bylo ale na pásmu vidět, že závod bude hotovým utrpením. Blízká stanice bohužel produkovala takový SIG, že po celém pásmu zanikaly i relativně silné stanice z OK.
Mé obavy se potvrdily. Zatímco minulé závody nebyl žádný větší problém a nechalo se tak nějak fungovat. Tentokrát jsem spojení dělal vesměs jen v pauzách a na pásmu jsem musel být tím pádem za úplného hluchoně. Stanici zde nebudu jmenovat, řešili jsme to telefonicky a pevně DFM, že tento stav byl jen přechodným jevem a že se dojde k nalezení kompromisu bez jakýchkoliv zbytečností.
První 2h závodu se mi navíc několikrát vypnul stařičký notebook s LOGem. Bylo mu relativně horko. Naštěstí jsem přišel jen o pár QSO. DOSovský LOG Atlanta Locator spouštěný přes emulátor ve WINXP dokáže poměrně dobře zatížit procesor a ten se tak neúnosně zahřívá. Do budoucna se budu muset tedy poohlédnout již konečně po nějakém novém LOGu. Spojení pomaloučku přibývala, ale trápení se dál zvětšovalo. Nejhorší co do rušení byly pak asi noční hodiny. Krátce po 4h ráno jsem si šel na necelé 2h zdřímnout. Lehce před 6h jsem byl pak opět na nohou a po snídani spojenou s předčasným obědem (karbanátky s bramborem) jsem stihnul ještě umýt nádobí :-) a pořádně fungovat jsem tak začal asi tak až kolem 7h.
Neděle dopoledne bylo QRM podstatně slabší a mohl jsem celkem dobře pracovat, bohužel odpoledne to byla další hrůza jako v noci. Ve 13h mi navíc odešel rotátor YAESU G-450 a tak jsem mohl fungovat jen do dvou fixních směrů a navíc opět vlivem tepla začal stávkovat notebook s LOGem. Počet spojení poslední 3h závodu, kdy to celkem slušně chodí, tak nebyl nijak slavný. Inu jsem nakonec, ale rád, že k závadě na rotátoru došlo až v samotném závěru a že notebook to i přes ty občasné kolapsy vydržel.
Líto je mi Honzy OK1XFJ, kterého technika vypekla už v neděli ráno :-( V noci, kdy jsme spolu prohodili pár slov měl asi o 40 spojení více. Inu takový už je život. O nadcházejícím UHF contestu se těším opět NSL, tentokráte v kategorii MO s naším RK OK1KFH!

Pepa-OK1JFH.fotografie report deník mapa spojení
Zpět na domácí stránku OK1KFH

Grafický návrh, úprava a obsah všech stránek, není-li uvedeno jinak, copyright © 1998 Josef Cink. Všechna práva vyhrazena.