WX předpověď
pro západní Čechy na období 4.-5.3.2006 (SO-NE)
prognóza ze dne (2.3.2006)

Povětrnostní situace:
Počasí u nás bude ovlivňovat prohlubující se tlaková níže se středem nad střední Evropou. S ní spojený frontální systém přejde přes západní Čechy v noci z PÁ na SO a ještě v SO dopoledne bude ovlivňovat počasí v západních Čechách. V zesilujícím západním až severozápadním proudění k nám bude proudit chladný a vlhký vzduch od Z/SZ.

SOBOTA
Ráno a dopoledne zataženo s občasným sněžením, v ranních hodinách v nižších polohách (do 450 m.n.m.) i srážky smíšené (doznívající vliv front.systému odsouvající se dále k V), během odpoledne od Z postupně oblačno nebo velká proměnlivá oblačnost a přechod ke sněhovým přeháňkám. Ojediněle i možnost bouřky (vpád chladnější a labilnější vzduchové hmoty od SZ).
Nejnižší ranní teploty 0 až -3 st.C, nejvyšší denní -1 až +2 st.C.
Čerstvý až silný západní vítr 10-13 m/s s nárazy 20-25 m/s (tj. 70-90 km/h - v nárazech až síla vichřice), bude během odpoledne zvolna slábnout.

!!! V ranních a dopoledních hodinách se vlivem nové sněhové pokrývky a čerstvého větru, budou tvořit od 500 m.n.m. sněhové jazyky, od cca 750 m.n.m. (v otevřených oblastech) místy závěje !

Srážky 6:00/6:00 násl.dne (24h): nový sníh SZ 2-5 cm, JV kolem 5 cm

NOC + NEDĚLE
V noci oblačno, přechodně až polojasno a ojediněle sněhové přeháňky, k ránu četnější. Během dne proměnlivá oblačnost se sněhovými přeháňkami.
Nejnižší ranní teploty -5 až -8 st.C, v místech s celonoční zmenšenou oblačností až -12 st.C, nejvyšší odpolední teploty -3 až +1 st.C.
Mírný západní vítr 3-6 m/s.

Srážky 6:00/6:00 násl.dne (24h): nový sníh 1-2 cm

# Teploty (ve 2m) a vítr (v 10m nad terénem) uvádím pro nadmořskou výšku 700-800 m.n.m. #
Z matem-fyz. modelů: ECMWF, USA-GSF, modelu němec.povětrnostní služby DWD, anglického Brecknellu, francouzsko-českého modelu Aladin a polského ICM, analyzoval a předpověď sestavil:

                  _
                ( (   ) )
Josef Cink         (  (   ) )__)
ICQ: 135758448     ( ( (  * * ) )  ) 
E-mail: cink(at)chmi.cz  (_______O_)))____)
              / ///// ///// ///  
              / //// /// //

  

Grafický návrh, úprava a obsah všech stránek, není-li uvedeno jinak, copyright © 1998 Josef Cink. Všechna práva vyhrazena.