WX předpověď - OK1JFH
pro západní Čechy na období 2.-3.10.2010 (SO-NE)

INFO:
Na této stránce se pokusím podle časových možností (z numerických předpovědních modelů budoucích tlakových, teplotních a vlhkostních polí, frontálních analýz, vzduch.hmot a dalších prvků) analyzovat a uveřejňovat zde průběžně zpřesňující předpovědi počasí na nadcházející VKV závod (only pro západní Čechy).
První nástřely předpovědi se mohou zajisté i významněji lišit od těch následujících. Osobně bych větší váhu přikládal až předpovědím, které zde uveřejním tak ve ST/ČT. Jednotlivé předpovědi se nebudu snažit mazat ani nikterak upravovat (ale pouze přidávat do posloupnosti).
Teploty (ve 2 m) a vítr (v 10 m nad terénem) uvádím (pokud není uvedeno jinak) pro nadmořskou výšku 700-800 m.n.m. Jinak znovu opakuji, jedná se o předpověď pro západní Čechy (nikoliv pro celou ČR).

73! a v nadcházejícím závodě NSL pod OK1KFH, Pepa-OK1JFH


==============================
1. prognóza ze dne: 30.9.2010 (ČT) - 13:00 SELČ
(první a zároveň POSLEDNÍ předpověď)
==============================

Povětrnostní situace:
Kolem rozsáhlé tlaková výše nad Finskem bude nad naše území, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, proudit teplejší vzduch od jihozápadu (výšková teplotní inverze).

SOBOTA
Oblačno až polojasno. Ráno a dopoledne mlhavo nebo zataženo nízkou inverzní oblačností, která se může ojediněle udržet i po většinu dne, na západě ojediněle mrholení.
Nejnižší noční teploty 6 až 3 st.C, nejvyšší denní teploty 10 až 13 st.C, v místech s celodenní nízkou oblačností jen kolem 8 st.C.
Slabý jihovýchodní vítr do 4 m/s.

Srážky (24h) 6:00-6:00 (UTC) násl.dne: 0-1 mm

NOC + NEDĚLE
Převážně zataženo nízkou inverzní oblačností, mlhavo, ráno a dopoledne ojediněle mrholení, během dne jen ojediněle protrhávání oblačnosti.
Nejnižší noční teploty 7 až 4 st.C, nejvyšší denní teploty 8 až 10 st.C, v místech s dopoledním protrháním oblačnosti až 14 st.C.
Zpočátku slabý, během dne postupně mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Srážky (24h) 6:00-6:00 (UTC) násl.dne: 0-0.4 mm.


=================================================

# Teploty (ve 2 m), vítr (v 10 m nad terénem), případně v zimě nový sníh uvádím pro nadmořskou výšku 700-800 m.n.m. #
Z matem-fyz. modelů: ECMWF, USA-GSF, modelu němec.povětrnostní služby DWD, anglického Brecknellu, francouzsko-českého modelu Aladin, polského ICM a švýcarského Meteoblue analyzoval a předpověď sestavil:
Josef Cink_   OK1JFH ( ( ) )   Josef Cink ( ( ) )__)   ICQ: 135758448 ( ( ( * * ) ) )   E-mail: ok1jfh(at)seznam (_______O_)))____)    / ///// ///// ///    / //// /// //

=================================================

  

Grafický návrh, úprava a obsah všech stránek, není-li uvedeno jinak, copyright © 1998 Josef Cink Všechna práva vyhrazena.