MMC A1 contest 2014
WX předpověď pro západní Čechy na období 1.-2.11.2014 (SO-NE)
OK1JFH

INFO:
Na této stránce se pokusím podle časových možností (z numerických předpovědních modelů budoucích tlakových, teplotních a vlhkostních polí, frontálních analýz, vzduch.hmot a dalších prvků) analyzovat a uveřejňovat zde průběžně zpřesňující předpovědi počasí na nadcházející VKV závod (only pro západní Čechy).
První nástřely předpovědi se mohou zajisté v prvních dnech lišit od těch následujících (zpřesňujících). Jednotlivé předpovědi se nebudu snažit mazat ani nikterak upravovat (ale pouze přidávat do posloupnosti).
Teploty (ve 2 m) a vítr (v 10 m nad terénem) uvádím (pokud není uvedeno jinak) pro nadmořskou výšku 700-800 m.n.m. Jinak zdůrazňuji, jedná se o regionální předpověď pro západní Čechy (nikoliv pro celou ČR). 30-50 km východně již může být WX výrazně-výrazně odlišné!

73! a v nadcházejícím závodě NSL pod OK1KFH, Pepa-OK1JFH

******************************************************
mapa
SO
mapa
NE
  - přízemní předpovědní mapy (GFS)
mapa
SO
  - přízemní předpovědní mapy (DWD)


******************************************************

====================================
1. prognóza ze dne: 28.2.2014 (ÚT) - 14:00 SEČ 
(z časových důvodů zárověň POSLEDNÍ předpověď...)
====================================

Povětrnostní situace:
Od JZ se do středni Evropy rozšíří další tlaková výše, která se během víkendu bude přesouvat k SV. Kolem ní k nám bude proudit ve vyšších hladinách atmosféry teplejší vzduch od jihozápadu - teplotní inverze.

SOBOTA
Zataženo nízkou inverzní oblačností-mlhavo, ojediněle mrholení. Na hřebenech Šumavy a Krušných hor jasno až polojasno. Během dne místy rozpouštění nízké oblačnosti i v nížinách.
Nejnižší ranní teploty 5 až 2 °C, v místech s celonočním vyjasněním až -1 °C (v 1000 m kolem 5 °C). Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, v místech se zmenšenou oblačností kolem 12 °C (v 1000 m kolem 10 °C).
Slabý jižní až jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Srážky (24h) 6:00-6:00 (UTC) násl.dne: 0.0 mm / sněhu 0 cm

NOC + NEDĚLE
Zataženo nízkou inverzní oblačností-mlhavo, ojediněle mrholení. Během dne jen ojediněle rozpouštění nízké oblačnosti. Na hřebenech Šumavy a Krušných hor četné mlhy - jen přechodně polojasno.
Nejnižší ranní teploty 6 až 3 °C, v místech s celonočním vyjasněním až 0 °C (v 1000 m kolem 4 °C). Nejvyšší denní teploty 5 až 8 °C, v místech se zmenšenou oblačností kolem 12 °C (v 1000 m kolem 5 °C).
Mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Srážky (24h) 6:00-6:00 (UTC) násl.dne: 0.0 mm / sněhu 0 cm


******************************************************

# Teploty (ve 2 m), vítr (v 10 m nad terénem), případně v zimě nový sníh uvádím pro nadmořskou výšku 700-800 m.n.m. #
Z matem-fyz. modelů: ECMWF, USA-GSF, modelu němec.povětrnostní služby DWD, anglického Bracknellu, francouzsko-českého modelu Aladin, polského ICM a švýcarského Meteoblue analyzoval a předpověď sestavil:

Josef Cink


_   OK1JFH ( ( ) )   Bc. Josef Cink ( ( ) )__)   ICQ: 135758448 ( ( ( * * ) ) )   E-mail: ok1jfh(at)seznam (_______O_)))____)    / ///// ///// ///    / //// /// /

=================================================

Grafický návrh, úprava a obsah všech stránek, není-li uvedeno jinak, copyright © 1998 Josef Cink Všechna práva vyhrazena.